خرید اینترنتی فایل(تئاتر شاعرانه و شرق)

با ما باشید با یکی دیگر از فایل های قابل دانلود با عنوان : تئاتر شاعرانه و شرق
تئاتر شاعرانه و شرق|31014652|vdx|تحقيق تئاتر شاعرانه و شرق

تحقيق
متشکل از 80 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::

تقریباً اغلب افراد یا جریان هایی که پیامبران و مدافعات شاعرانگی در زندگی و هنر بوده اند نگاهی به شرق داشته اند. فلسفه شوپنهاور و نیچه، هایدگر، و در عصر هنر. سورآلیست ها – آرتو – برشت – گرتوفسکی – پیتز – سمبولیستی – هسه – شرق مانند قطب جلذبی تمام اندیشه های شاعرانه را به خود جلب نموده است. عقل گریزی، عرفان مشحون در هنر و اندیشه در گوناگونی جلوه هنر حیات، اعتبار دادن به خواب و رویا و شهود و دریافت حقیقت لحظه و ستایش بی عملی و ناکوشیدن، جهان روح را در مقابل جهان ماده غرب، جهان عمل، اراده، قدرت، آینده، عقل، الگوها، ایدئولوژی بنیاد می نهد.
آراگون دعوی داشت که میان شعر او و شعر عرفای اسلامی، مناسبات و پیوندهایی هست که وی آنها را نفی و رد نمی کند، ولی می خواهد بنیان گذار «دیالکتیک» عرفان باشد. خود وی می گوید: ابن عربی گفته هر عاشق در حقیقت فقط بر خدای خود عاشق است، و. من این سخن را چنین تعبیر و تفسیر می کنم که «هر که بر او عاشقه، خالق من است».
... شیفتگی سوررآلیست ها به شرق، پیشینه ای بس کهن دارد سوررآلیسم مدر حدود سال 1925 «شرق، شرق جهان گشا» را می ستود. سوررآلیست ها، شرقی اساطیری را برای دفع شر غرب، چون روح احضار می کردند.
(ستاری (1347) صص 46 و 48)
آرتو متاثر از تئاتر بای (اندونزی) است چرا که بازی مداوم آینده داری که از رنگی به اشاره ای و از فریادی به حرکتی می تابد ما را همواره به راهی می کشاند که برای روح ناهموار و دشوار است و ما را در حالتی برار از تردید و تشویق غوطه ور می سازد که از ویژگی های تأثیر شعر است.
(آرتو (1383) صص 94 و 95)
ژنه و تئاتر شرق
ژنه نیز همچون آرتو ملهم از تئاتر شرق است. او در نامه ای ژان ژاک پو در ناشر نمایشنامه کلفت ها نوشته است:
«آن چه از شکوه و جلال نمایش های چینی و ژاپنی یا نمایش های جزیره بالی دریافته آن و آن تصور متعالی که در ذهنم با سماجت حضور دارد. قاعده ی تئاتر غرب را در نظرم بیش از حد خام جلوه می دهد. ما فقط می توانیم رویای عنری را داشته باشیم که در آن نمادهای موثر در اصل عمیقاً ذوب می شوند، نمادهایی که با مخاطبات به زبانی سخن می گویند که با آن هیچ جیز گفته نمی شود


مطالب دیگر:
پاورپوینت جایگاه زمین در فضاپاورپوینت ساختمان درونی زمینپاورپوینت ویژگی های جمعیت ایرانپاورپوینت روستای افجه در شهرستان شمیراناتپاورپوینت زندگینامه فرانك گهری و آثارشپاورپوینت شناخت فضا در معماریپاورپوینت موزه هنر های معاصرپاورپوینت خانه مستوفی الممالکپاورپوینت گسکتها و موارد استفاده آنها در صنعتپاورپوینت اختلال کژتنظیمی خلقی ایذاییپاورپوینت ازدواج بدون وصالپاورپوینت افسردگی برونزادپاورپوینت زندگی نامه چارلز رابرت داروینپاورپوینت مهرطلبی چیستپاورپوینت مورفولوژی خاک و برگ و ریشهپاورپوینت لوله و اتصالات و طراحی و ساخت آنهاپاورپوینت اصول تغذیه گیاهخواریپاورپوینت آزمون کلمات فراخوان یونگپاورپوینت اعتبار و روایی آزمونپاورپوینت اعتیاد به شبکه های اجتماعی